fbpx

Jest to jeden ze sposobów zawarcia małżeństwa. Ceremonia ślubna odbywa się najczęściej w Urzędzie Stanu Cywilnego, np. Urząd Stanu Cywilnego w Lublinie, USC Świdnik lub w innym mieście na terenie województwa lubelskiego. Narzeczeni przed Urzędnikiem wypowiadają słowa przysięgi i od tego momentu stają się małżeństwem. Ceremonia ta jest zdecydowanie krótsza niż ślub kościelny. Często młodzi decydują się na taką formę i chcą urządzić krótkie przyjęcie jako alternatywę dla organizacji ślubu kościelnego i dużego wesela.

Od 2015 roku można zawrzeć związek małżeński także poza urzędem. Para, która decyduje się wziąć ślub w innym miejscu niż urząd, powinna złożyć wniosek do kierownika USC. Wymaga to poniesienia dodatkowych kosztów, mimo tego jest to coraz bardziej popularna opcja wśród narzeczonych. W Lublinie i okolicy znajdziecie mnóstwo miejsc, w których warto zorganizować taką uroczystość.

Gdzie zorganizować ślub cywilny w plenerze?

Ślub plenerowy można zaaranżować w ogrodzie, który znajduje się na terenie dworku czy domu weselnego, w którym chcielibyście świętować swoje wesele. Ślub w plenerze to moda przyniesiona do nas z USA. W związku z tym sale weselne, które chcą nadążyć za trendami, często udostępniają miejsce na taki ślub.

Aranżację ślubu plenerowego warto dopasować do motywu przewodniego Waszego ślubu. Sprawdźcie, czy wybrana przez Was sala weselna posiada takie miejsce w obrębie restauracji. Jeśli go nie ma, być może będziecie mogli mieć wpływ na to, czy będzie ono stworzone w stylu boho, rustykalnym czy minimalistycznej elegancji.

Miejsce na ślub cywilny jesienią

W minionym sezonie realizowałem reportaż ślubny w plenerze w Lublinie, dokładniej w Wólce (kierunek Łęczna). Ceremonia ślubu i wesele odbyły się w restauracji Gościniec Lublin. W tym miejscu Magda i Rafał zdecydowali się zorganizować swój ślub w plenerze. Organizując ślub jesienią można liczyć na piękną, złotą aurę, tak wyjątkową Złotą Polską Jesień. Planując uroczystość w plenerze warto wziąć pod uwagę ewentualne zmiany pogody i zwyczajnie przygotować się na wypadek deszczu.

Jeśli chcecie, aby ceremonia zaślubin odbyła się na otwartej przestrzeni, warto sprawdzić, czy lokal udostępnia także altanę lub inne zadaszone miejsce, które będzie alternatywą i pozwoli zminimalizować stres związany z pogorszeniem pogody. Ślub w plenerze Magdy i Rafała odbył się w altanie. Zakochani przeszli po czerwonym dywanie, wzdłuż którego ustawione były białe lampiony.

Podobał Ci się powyższy reportaż? Bardzo mnie to cieszy. Macie już ustaloną datę ślubu?

Jeśli chciałabyś/chciałbyś, abym to ja towarzyszył Wam w tym wyjątkowym dniu - napisz do mnie już dziś, aby zarezerować termin. Kliknij w poniższy link, aby przejść do formularza. Możesz także zadzwonić lub napisać maila.

Nie zwlekaj, ponieważ wolne terminy szybko się rozchodzą.

error: Zdjęcia i treści są chronione. :)